Predvianočný večer pre partnerov ABC KLÍMA KOŠICE

V závere roku 2018 sme sa v spoločnosti ABC KLÍMA KOŠICE rozhodli poďakovať našim klientom za dôveru a priazeň. Zážitok z podujatia Predvianočný večer 2017 ostal v našej živej pamäti ako zážitok zo stretnutia s priateľmi a rokmi overenou kultúrou.

Práve preto sme sa rozhodli na toto podujatie nadviazať. Podujatie sme opäť organizovali v hoteli Lomnica a večer naplnili umením. Ak chcete vedieť viac, prípadne si na večierok zaspomínať pokračujte…

Prehliadka galérie hotela Lomnica
Zamerali sme sa na výber autorov zobrazujúcich archaické znaky slovenskosti, patriarchálnych hodnôt, význam rodiny, práce, či archetypy materiálnej kultúry vidieka.

Autori: Mousson, Mednyánszky, Hála, Benka, Bukovinský, Augusta, Križan, Mallý, Laluha, Krivoš, Hložník, Bazovský, Medvecká, Weiner-Kráľ, Kompánek, Čundrlík, Alexy

Duchovné diela majstrov
Vo Farskom kostole sv. Petra a Pavla (Nový Smokovec) nám Sólisti Dómu Sv. Alžbety v Košiciach priblížili repertoár pozostávajúci z diel starých majstrov (G. Caccini, J. Clarke, A. Vivaldi, G. F. Händel, J. S. Bach, G. Galuppi, C. Franck, F. Schubert, a A. Dvořák).

Účinkovali: Krisztian Kokolusz spev,  Igor Klema, baroková trúbka, Ján Fic a Viliam Gurbaľ, organ

Koncert v kaviarni
Štefan Štec nám svojím neopakovateľným hlasom zaspieval piesne, ktoré poznáte z folklórnej show Zem spieva, ale predstavil aj úplne nové piesne. Súčasťou koncertu bola Ľudová hudba Hornád s frontmanom Dominikom Maniakom, ktorá pripravila aj niekoľko originálnych aranžmánov.

Degustačná večera v reštaurácii Sisi
Gastronomickým vrcholom bolo 6-chodové degustačné majstrovstvo pod taktovkou šéfkuchára Tomáša Levého.